Staré časy


Znáte ten pocit, když musíte podepsat nějaký dokument? Ať už je to výpověď, nebo nová smlouva na hlavní pracovní poměr, test ve škole, nebo nějaké úřední dokumenty a podobně. Firemními propiskami se podepisuje naprosto všechno. A když půjdeme o pár desítek roků dozadu, tak zjistíme, že dříve nebyly žádné telefony ani mobily, a tak mezi lidmi byla taky úplně jiná komunikace – přes dopisy. A to bylo teprve něco romantického! Viděli jste někoho v této době, že by psal zamilované dopisy své milované? Bohužel, tohle už není a místo toho tu máme vymoženosti, moderní technologie, notebooky, tablety a počítače. A já bych řekla, že právě díky tomu, že tehdy nebyla doba počítačů a internetu, lidem vztah vydržel a neměli mezi sebou zbytečné malicherné spory.

s

Dnes se každý druhý podvádí, nadává si a podobně. Co je to za dobu? Kde to žijeme? Navzájem by lidi měli mít úctu a respekt ke svému partnerovi a hádky řešit v klidu. No jo, jenže to byste toho asi na dnešní dobu chtěli moc. Pokud ale opravdu toužíte po tom vrátit se do starých časů, kupte si nějakou firemní propisku. Zapomeňte na dobu moderních technologií a místo toho, abyste si poznámky psali do počítače, si je pište do sešitu, nebo diáře. To je nostalgie, co? Já si třeba píšu každý den vděčnosti na papír.

s

Za co jsem vděčná. A mimo to taky i moje cíle, co si přeji, čeho chci dosáhnout a podobně. A kupodivu to i funguje. Zkuste to taky a uvidíte, jaké to bude. Možná, že vás to překvapí. Psát, nebo vyjadřovat vděčnosti je ale důležité. Můžete ji vyjádřit i v hlavě. Poděkovat za to, že jste se probudili, že jste zdraví, že máte střechu nad hlavou, jídlo, práci, že vás nic nebolí a že se vám daří. Jenom takhle můžete dosáhnout vašich úspěchů a postupně se vám začnou plnit vaše sny, a to teprve budete koukat, jak se jeden po druhém vyplní.