Dostal váš koberec zabrat?


Ještě v domech našich rodičů si většina z nás pamatuje že koberce byly téměř všude. V každé místnosti se nacházel minimálně jeden koberec. Lidé měli koberce rádi, protože zpočátku šlo o symbol luxusu, jelikož byly opravdu drahé a nemohl si je dovolit každý. Mnoha lidem se líbilo, že jsou teplé a nemusí se vytírat. Problém ale byla jejich údržba, protože alespoň jednou za rok bylo vhodné koberec vynést ven a vyklepat od prachu a nečistot. To znamenalo odklidit veškerý nábytek a koberec ve více lidech vynést ven, pověsit a po vyklepání zase rozvinout. Byla to nevděčná práce, která se nikomu z domácnosti logicky nechtěla dělat. I to je důvod, proč mladší ročníky dávají přenost minimu koberců. Dnes se sice už nevyklepávají, ale musí se vyčistit nejlépe tepovačem.

sedačka koberec

Existují různé druhy koberců
Kdo má doma koberec, ten ho má nejčastěji jen v obývacím pokoji, kde se tráví navíc času. Je příjemné mít po nohama teplý koberec, ale pokud máte děti nebo třeba psa, koberec se snadno zašpiní. Drobky z jídla, skvrny od potravin nebo srst z chlupatých domácích mazlíčků se na koberci projeví hned. Pokud si vybíráte koberec, volte raději nízký vlas, i když vás srdce táhne ke koberci s vysokým vlasem. Nízký vlas se udržuje snáz.

koberec vysavač

Menší znečištění můžete doma vyčistit několika způsoby. Existují různé čisticí prostředky, které můžete doma použít. Některé jsou na suché čištění a některé na mokré. V každém případě je potřeba vědět že čištění koberce https://www.wismont-cisteni.cz/ je někdy alchymie. Musíte volit vhodná čistila, aby nedošlo k poškození koberce. Nejlepší řešení je vložit koberce, čalounění a matrace firmě, která všechno vyčistí rychle, efektivně a s minimálním rizikem poškození povrchu. Nechte si profesionálně vyčistit koberec, který už to opravdu potřebuje, protože čím déle to budete odkládat, tím bude čištění těžší.