Podprsenku ano nebo ne?


Aby podprsenka mohla prsa opravdu kvalitně podržet a ulevit tím zejména majitelce větších prsou ulevit od bolesti zad, je potřeba vybrat správnou velikost. Větší poprsí opravdu zatěžuje nejen záda ale i krční páteř, a majitelce často způsobují bolesti zad, migrény a dokonce i skoliózu. Proto se část žen rozhodne podstoupit zmenšení prsou, které ze zdravotních důvodů hradí zdravotní pojišťovna.

žena prsa

Ženy které nemají odvahu na takový zákrok, si musí dávat pozor na výběr správné velikosti podprsenky. Pokud si vyberete menší, prsa budou nacpaná v malé velikosti, a to jim po zdravotní stránce rozhodně nesvědčí. Ani pokud toužíte po krásném plném dekoltu, který bude přitahovat pohledy nejen mužů ale i žen, necpěte svá ňadra do malé podprsenky. Vědci se přou zda malá podprsenka může mít vliv na vznik rakoviny prsu, ale zatím nevyřkli jednoznačný ortel. Faktem je, že malá podprsenka navíc s kosticemi pro prsa nebude to pravé.

velká prsa

Jestli si bez ní neumíte představit život, můžete vyzkoušet třeba tejpy na prsa, které také dokážou udělat s poprsím divy. Jsou spíše vhodnější pro menší prsa, ale pokud máte opravdu velkou velikost, bude pro vás hodnější spíše silikonová podprsenka, ale rozhodně je necpěte do malé velikosti.

Nevíte kde sehnat správnou podprsenku?
Nakupujte prádlo jen tam kde vám personál dokáže fundovaně poradit. Nesmíte se ale stydět si do kabinky pozvat prodejní asistentku, která zhodnotí jak vám vybraná podprsenka sedí nejen na hrudníku, ale i na ramenou a na zádech. I pro menší prsa je důležité správná velikost, opravdu není žádoucí aby se vám měkká tkáň a žlázy cpaly v malém prostoru na sebe.
Jestli máte menší poprsí, rozhodně se tepů nemusíte bát. Snadno se s nimi manipuluje, a rozhodně je můžete doplnit nálepkami na bradavky, které zajistí, že nebudou prosvítat pod jakýmkoliv oblečením.