Nebankovní hypotéka nemusí být zlo


Plánujete koupi nové nemovitosti a zároveň zvažujete i to, že ke koupi budete potřebovat také hypotéku? To je naprosto běžné, jelikož v dnešní ekonomice se najde jen velmi málo lidí, kteří mají peníze na svou vlastní nemovitost, aniž by si půjčili peníze od banky.

peníze

Nedělejte ale ukvapené závěry a neberte hypotéku od první banky, kterou máte po ruce, třeba od té, u které si vedete své účty. Hypotéka je úplně jiný produkt než běžný účet, a měli byste si srovnat více nabídek, abyste viděli, která pro vás bude nevýhodnější.

Nebankovní hypotéka pro vás může být dobrou alternativou k běžné půjčce od banky, i když se vám to na první pohled nemusí zdát. Poskytuje vám totiž více možností, pokud jde o získání peněz.

Nebankovní společnosti už dávno v oblasti hypoték neznamenají jen nutné zlo, ale dokázaly si vytvořit poměrně úspěšné konkurenční prostředí pro zaběhnuté banky, jako je ČSOB, Komerční banka, Česká spořitelna a mnoho dalších.

Proč byste si měli zažádat o hypotéku u nebankovní společnosti? Nebankovní společnosti jsou ke svým klientům více flexibilní. Zvláště pokud víte, že za sebou máte minulost, kdy se vám finančně nevedlo úplně nejlépe, nebo jste nezvládali splácet svoje dluhy, tak byste se měli obrátit na nebankovní společnost.

hypotéka

Mohou také po vás požadovat nižší vklad u hypotéky. Banky obvykle požadují deset procent z odhadované ceny nemovitosti. Takže u ceny nemovitosti třeba 3 000 000 Kč už se jedná o slušnou částku. Navíc, s tím, jak ceny nemovitostí každým dnem rostou, můžeme předpokládat, že porostou i požadavky na vklady k hypotéce.

Nebankovní hypotéka pro vás může být výhodou i v případě, kdy potřebujete svou půjčku získat rychle. Nebankovní společnosti nenabízí tolik produktů a nemají tolik klientů, jako banky, takže jsou obvykle ve vyřizování žádostí daleko rychlejší.