Covid můžete chytit i dnes


Koronavirus je nové respirační onemocnění, které se z Číny rozšířilo do zbytku světa během pouhých pár dní. Každý má jiné příznaky. Někdo má horečky, někdo jen teplotu. U někoho se rozvine zápal plic, někdo tuto nemoc překoná jen jako nachlazení. Nedá se přesně říct jaký vliv bude coronavirus mít zrovna na vás. Obecně vzato je ale nebezpečnější pro starší lidi, těhotné ženy a chronicky nemocné jedince, kteří by se měli mít obzvláště na pozoru.

coronavirus test

Kvůli zpomalení šíření tohoto onemocnění byly povinné roušky ve společných prostorách a také se muselo chodit na testy, které měly za úkol zjistit, zda někdo není přenašečem či není nemocný. Testy byly PCR a nebo antigenní. PCR testy nebyly příliš oblíbené, protože se musel vzorek sebrat z nosohltanu, což bylo poměrně nepříjemné a často i bolestivé. Mnohem přijatelnější byly antigenní testy které se dělaly ze slin nebo z nosu.

I antigenní testy byly jednu dobu povinné. Ani dnes bychom na ně neměli úplně zapomínat, protože díky nim můžeme hned vědět zda jsme nemocní či nikoliv. Zejména pokud máte ve svém okolí například starší členy rodiny, je vhodné se před návštěvu testovat, a to hlavně během chřipkového období od podzimu do jara.

koronavirus buňka

Testy jsou dnes dostupné a levné, a byla by škoda je nevyužít když jsou k dispozici. Jejich použití je snadné a nemusíte se bát že by byl odběr materiálu k otestování bolestivý. Jde o šetrnou metodu, která vám spolehlivě dokáže říct, zda v sobě máte korovinavirus. Testy jsou citlivé a mají vysoké procento přenosti. Jestli chcete vědět zda je vaše onemocnění druh koronaviru či jde jen o běžné nachlazení, je tento test tím pravým způsobem jak to rychle a bezbolestně zjistíte. Udělejte si zásoby testů než udeří další epidemie, kvůli čemuž budou testy rychle vyprodané. Zatím je jich dost a tak se můžete zásobit.