A nezapomeňte na dilatační plováky


Jakmile se léto přehoupne do své druhé poloviny a na obzoru se rýsuje již jeho brzký konec, musíme se smířit s tím, že se naše planeta přesouvá do období podzimní rovnodennosti, a že se již výrazně rychleji zkracuje den, v průměru až o čtyři minuty. Přichází čas, kdy je zapotřebí řešit zazimování zahradního bazénu.

voda v bazénu

Nachystáte si všechny potřebné pomůcky a budete postupovat podle doporučeného scénáře počínaje vypuštěním části vody a konče zakonzervováním zbývající tekutiny, aby ji bylo možno opět na jaře využívat ke koupání. Jestliže všechny postupy dodržíte, neměl by být problém se další koupací sezónu radovat z hřejivých slunečních paprsků a povalování se na lehátku před bazénem se zmrzlinovým pohárem před sebou.

koupel v bazénu

Nezapomínejte na plováky

Rádi bychom vám připomněli, že každý provozovaný venkovní bazén v naší zemi, která se nachází v mírném zeměpisném pásmu, je v zimních měsících vystavován náročným, zatěžkávacím zkouškám díky teplotám hluboko pod bodem mrazu. Jakmile rtuť či lihová výplň teploměru klesne pod deset stupňů pod nulou, vytváří se na vodních hladinách již extrémně silná vrstva ledu, a ta může poškodit samotný skelet bazénu. Zřejmě si z hodin školní výuky fyziky pamatujete, že led zvětšuje svůj objem, a že se jeho rozpínání nezastaví před žádným křehkým materiálem, mnohdy si dokonce poradí i s ocelovými pláty obřích sudů.

Nezapomínejte proto na instalaci dilatačních plováků, které se zapojí za sebe do řady, a vytvoří pružný ochranný val. Tvořící se led plovák pouze promáčkne – zdeformuje, a tím zabrání kontaktu ledu se stěnou bazénu a nedojde k jeho poškození. Dilatační plováky se zhotovují z velmi pevného a odolného plastu, nekorodují, a jsou velmi spolehlivé v každém nadzemním i zapuštěném bazénu. Vyznačují se dlouhou životností a můžete je využívat opakovaně.