Vánoce na Českobudějovicku


Strávit Vánoce v Českých Budějovicích? Proč ne! Je tu celá řada lákadel, která by vás mohla oslovit.

Vánoční trhy – na náměstí Přemysla Otakara II. Se pořádají vánoční trhy a bývá tu docela veselo. Náměstí si můžete prohlédnout i z výšky, z Černé věže.

Čajovny a cukrárny – předvánoční pohodu prožijete i v místních restauracích, cukrárnách, kavárnách a čajovnách.

městské trhy v Českých Budějovicích

Zamrzlé jezy – budete-li mít štěstí, můžete pozorovat kusy ledu a zasněženou řeku na Malši a na Vltavě. Pozoruhodný je zejména Jiráskův a Trilčův jez.

Plavecký bazén – na Sokolském ostrově je k dispozici plavecký bazén, můžete si tamní pobyt zpestřit o sportovní zážitek ve vyhřívané vodě. A nebudete-li mít vody dost, máte k dispozici i vířivou lázeň v penzionu České Budějovice levně. Wellness služby přijdou vhod zejména v zimních měsících, kdy se venku brzy stmívá a navíc je chladno a vy se pak rádi prohřejete v bublinkové vířivce.

Sokolský ostrov

Kola s sebou – v Českých Budějovicích je možné pronajmout si i bicykly, ale výhodnější je vzít si je s sebou. Pokud tu zrovna nebudou metrové závěje, což je málo pravděpodobné, můžete se tu projet na kole po okolí a zavítat na Třeboňsko nebo směrem k Českému Krumlovu.

Vlaková romantika – kdy jste naposledy cestovali vlakem? Pokud máte rádi romantické projížďky, dopřejte si jízdu motoráčkem na trati do Českého Krumlova, odkud můžete pozorovat překrásnou krajinu Blanského lesa.

Výstup na Kleť – Kleť je nejvyšší vrchol Blanského lesa a je odtud nádherný pohled jak na město, tak i na zámek v Hluboké nad Vltavou. V zimě zřejmě nebude v provozu sedačková lanovka, ale za příznivého počasí lze vystoupat pěšky pod drahou lanovky až k rozhledně.

Rozhledy z Dubičné – v sousedství této obce nedaleko Rudolfova se nachází Dlouhý vrch. Vystoupáte-li na jeho vrchol, otevře se pod vámi panoramatický pohled na České Budějovice s Kletí v pozadí. V zimě za slunečného počasí to nemá chybu!