Proč byla šusťákovina dřív tak populární


Je pochopitelné, že móda se v průběhu času měnila. A není tomu tak dávno, co byla velmi populární například šusťákovina. Mohli jsme v ní vidět prakticky každého, zvláště pak na nejrůznějších výletech do přírody, případně při sportování.

A na první pohled není divu. Tento materiál nás chrání před větrem i deštěm, což jsou bezesporu dvě nejnepříjemnější věci, které nás mohou v teplém období venku potkat. Je tedy pochopitelné, že šusťákové soupravy byly v podstatě všude.

Trvalo však pouze několik málo let, než jejich popularita začala uvadat. Způsobeno to bylo především tím, že ačkoliv měla výše popsané ochranné vlastnosti, měla také své problémy. Tím největším a nejzávažnějším byl fakt, že se jedná o neprodyšný materiál.

šusťákovina se nosila především na ven

To v podstatě znamenalo, že i při menší námaze by člověk velmi brzy zpocený. A vzhledem k tomu, že nechránila před zimou, to následně často vedlo k prochladnutí a následnému respiračnímu onemocnění, ať už šlo pouze o nachlazení, nebo, ve vážných případech, o zápal plic.

Není tedy divu, že se přešlo na nový materiál, alespoň pokud jde o oblečení. Šusťákovinu nahradil téměř plně softshell, která chrání před vlivy počasí téměř stejně, avšak je zároveň teplejší a také prodyšný. Díky tomu se v něm člověk tak snadno nenachladí.

šusťáková bunda

Zdálo by se tedy, že šusťáku odzvonilo. Naštěstí však našel využití i v jiném průmyslu. Nehledě na to, že se z něj stále dělají například kalhoty. V obchodech také na šusťákové soupravy narazíme, zvláště v těch se sportovním oblečením. Jen se zkrátka již tolik neprodávají.

Pokud si tedy chceme pořídit oděv z tohoto materiálu, měli bychom si být všech těchto skutečností vědomi. Tak nebudeme mít přehnaná, ani příliš mírná očekávání. Budeme tak vědět, zda je skutečně pro nás ten pravý, nebo zda nebude lepší sáhnout po něčem jiném. Pamatujme totiž, že oblečení, zvláště to sportovní, by mělo být především pohodlné a funkční.