Navštivte Dalmácii, klenot Chorvatska


I když tady léto ještě není, možná už přemýšlíte nad tím, kde strávíte letošní dovolenou. Pokud chcete míst, kde to žije kulturou, nočním životem, a zároveň tu najdete možnost skvělého koupání a historické památky, navštivte Dalmácii. Je pravda, že je Dalmácie trochu více vzdálená než jiná turistická letoviska v Chorvatsku. Z Dalmácie je takové Brno vzdálené 1000 kilometrů. Ale cestu vám vynahradí úžasně prožitá dovolená. Dalmácie se pyšní především krásnými plážemi a mořem. Moře je zde křišťálově čisté a kolem se nachází spousta nedotčené přírody. Na okolním moři najdete spoustu malých ostrůvků anebo zátok, kde si můžete odpočinout a užít si naprostého soukromí.

Split

Najdete zde také jedny z nejkrásnějších pláží na světě, na kterých nebudete věřit, že jste se ocitli na skutečném místě, a nejenom v nějakém nádherném snu. Hlavním městem Dalmácie je Split, velmi oblíbené turistické letovisko. Ve Splitu je totiž neustále rušno Festivaly, koncerty, bary, hospůdky, noční život. Za zmínku třeba stojí Ultra Music Festival, který se zde každý rok pořádá a účasti https://www.czechtrade.cz/d/documents/01/OPPIK/NOVUMM%2520KET/NOVUMM-KET_Priklad-ucasti-pro-MSP.pdf dosahují desítky tisíc návštěvníků. Split je také zajímavý i z historického hlediska. O tom, že zde najdete úžasný kus historie svědčí i to, že celý Split je zahrnut do seznamu světového dědictví UNESCO.

Chorvatsko

A co taková dalmatská kuchyně? Dalmatská kuchyně je středomořská, tedy chutná, lehká a poměrně zdravá. Hlavní ingredience zde tvoří sezónní zelenina, mořské plody, ryby, lehká masa a olivový olej. K jídlu si můžete vychutnat sklenici vynikající vína. Rozhodně doporučujeme využít možnost pronajmutí lodi a vyrazit po okolním oři. Možná nejlépe i s průvodcem, který tamní vody zná. Nejenom, že plavba je zábavnou možností, jak strávit den, ale také uvidíte spoustu okolních ostrovů a přírodních památek. Dalmácie je určitě místo, kam se budete rádi vracet.