Komu je určen kurz plavání pro dospělé


Kurz plavání dospělí Praha Plavecký trenér vám může připadat jako naprostá zbytečnost. Vždyť se již děti na základních školách učí plavat a těch, co nezvládnou, je naprosté minimum. Ono to ale ve skutečnosti není tak růžové, jak se zdá. Mezi námi je stále mnoho neplavců, anebo těch, co plavání v dětství odbývali a nemají k němu takový vztah, že by jej považovali za něco bezpečného. Někteří lidé se zas kurzu nemohli zúčastnit ze zdravotních důvodů, a tak se stále objevují zájemci, co by se rádi plavat naučili, jenže nemá je kdo učit, a kde.

dívka v bazénu

Jen si představte, že byste jako neplavec přišli k plaveckému bazénu a neznámé osoby kolem vás, případně dokonce místního plavčíka, oslovili s prosbou, zda by se vám někdo z nich nemohl osobně věnovat. Budete spíše pro smích a v horším případě sklidíte nadávky nebo na vás někdo zavolá odborníka z psychiatrie.

plavec v bazénu

Zdokonalení plaveckého stylu

Dalšími zájemci o plavecké kurzy dospělých osob jsou ti, co sice plavat umí, ale uplavou sotva padesát metrů, a jejich styl je stěží popsatelný, abychom nikoho neurazili. Jestliže do této skupiny patříte právě vy, a nestydíte se zmínit o tom, že vám plavání zrovna moc nejde, ale rádi byste si bezpečně zaplavali na Lipně nebo u Jadranu, pak neváhejte a přihlaste se včas, abyste si mohli zvolit vhodný termín. Kurzy plavání probíhají celoročně v krytých bazénech, nejste závislí na počasí ani venkovní teplotě, proto je ideální začít třeba hned v lednu.

A co tím vlastně získáte? Především dostatek sebevědomí, budete si více věřit, že dokážete přeplavat pískovnu u Veselí nad Lužnicí nebo že si jako vodáci poradíte i ve svižnějších peřejích na Sázavě, když se vaše kánoe převrhne. Díky tomu vaše dovolená získá na atraktivitě, protože si budete moci dopřát to, co jste před tím vlastně kvůli vaší neschopnosti absolvovat vůbec nemohli.