Kdy je vhodné použít terče pod terasu


Asi každý ví, že stavba nového domu není nic jednoduchého, a že zde málokdy jde vše přesně podle plánu. A jednou z věcí, která hraje roli, je také členitost pozemku. Protože buďme realističtí, jen málokdo jej má rovný jako fotbalové hřiště. Naopak, v některých případech je dokonce velmi svažitý, přičemž v takovýchto podmínkách se stavba poněkud komplikuje.

Samozřejmě základní budova není tak závislá na okolí, neboť se zde prakticky ve všech případech kopou dostatečně hluboké základy. Avšak na druhou stranu je faktem, že dům se mnohdy nesestává pouze ze samotné „kostky“. V mnoha případech zde chceme například terasu, a to už může být problém.

nákres budoucího domu

Potíže nastanou zejména ve chvíli, kdy je na obou koncích terasy značný výškový rozdíl. Jistě, šlo by zkusit tuto část pozemku urovnat, avšak to není vždy možné. Je tedy potřeba zajistit, aby byla rovná jiným způsobem. Variant je několik, avšak jednou z těch nejpoužívanějších jsou bezesporu terče pod terasu.

Jedná se v podstatě o podložky z odolného, tvrdého materiálu, které se položí tak, aby vyrovnaly případné nerovnosti. Mnohdy se umisťují do rohů, avšak najdeme je i uprostřed teras, pokud je zde například nějaká díra v zemi, kterou nelze jen tak jednoduše při stavbě zasypat.

rozestavěný dům

Výhodou je, že jejich design je takový, aby splynuly se svým okolím. Proto si v naprosté většině případů ani nevšimnete, že tam nějaký je. To samé platí i o vašich případných hostech. Výrobci totiž dobře vědí, že estetika a celkový vzhled jsou pro majitele domu velmi důležité, a podle toho také své výrobky vytváří.

Rozhodně se tedy nemusíte bát, že váš dům bude vypadat divně, pokud vám architekt toto řešení navrhne. Naopak, poskytne vám větší bezpečnost a značně prodlouží životnost vaší terasy, přičemž také sníží množství nutných oprav. Tím také šetří peníze, a to se v dnešní době rozhodně vyplatí.