Do bazénového příslušenství započítejte i drobnosti


Vysavač – v každém bazénu se může jeho dno pokrýt bakteriálním slizem a různými nečistotami, které odtud spolehlivě odstraní bazénový vysavač. Připojuje se k bazénové filtraci, anebo má vlastní filtrační jednotku, což se týká výhradně robotických vysavačů.

Bazénová plachta – nadzemní bazény by měly být postaveny tak, aby byl terén precizně srovnaný do roviny, a hlavně aby bylo podloží zbaveno ostrých kamenů, větví, kořenů a podobných velkých či ostrých předmětů. Pro zvýšení bezpečnosti se používá plachta pod bazén, která zmírní případný tlak malého kamínku do dna bazénu. K bazénovým plachtám řadíme i krycí hladinové plachty, s nimiž se zredukuje vypařování vody a sníží spad nečistot na hladinu.

venkovní bazén

Teploměr – víte, jakou má voda v nádrži teplotu? Nevíte? To byste ale vědět měli, protože ta musí být v přesném hraničním rozmezí, a jakékoli vybočení z normálu se pak projeví na diskomfortu těch, co se v bazénu hodlají koupat. Rozdílná teplota vody je u bazénů relaxačních či sportovních, a také u vířivých lázní.

hračky u bazénu

Schůdky – do bazénu lze skákat, ale ne vždy a ne každý toto podstupuje, jsou jisté situace, kdy se to ani nehodí, a ani nedoporučuje. Skládací schůdky jsou zpravidla nutností u bazénů nadzemních, a i zapuštěné bazény by měly mít schůdky, zejména pro výstup z vody. Schůdků se prodává celá řada, liší se tvarem, velikostí, materiálem, a také kvalitou provedení či pevností. Vybírejte proto schůdky v rámci bazénového příslušenství velmi pečlivě.

Nafukovací lehátka a hračky – co by to bylo za bazén, kdyby byl jen na ozdobu, nebo pro namočení ve vodě, a pak už honem rychle na břeh! V bazénu se lidé baví, užívají si nadstandardní komfort a nechtějí se tu nudit. K zábavě u bazénu patří i různé hračky, jako jsou míče nebo stříkací pistole, a vhodným dárkem pro vašeho známého, co má bazén, nebo pro zbytek rodiny, jsou i nafukovací křesílka a lehátka.