Každá společnost potřebuje sídlo


Firma, společnost ale mnohdy i fyzická osoba. Můžou se dostat do situace, kdy budou potřebovat sídlo firmy, ale nemohou si dovolit žádné sídlo zakoupit nebo platit vysoký pronájem. Vždyť pronájem ve větších městech v České republice, jako je Brno, Praha nebo Ostrava se šplhají na desetitisíce. A pokud jste například malou společností, která se teprve rozjíždí, tak vás může tento měsíční výdaj ohrozit při zpracování celkových financí. Ale na tomto místě můžete ušetřit pomocí virtuálního sídla společnosti.

kancelář

Nevýhodou je, že nebudete mít fyzické místo, kde bude vaše firma sídlit. Ale ne všechny firmy ho potřebují. Můžete využívat třeba sídlo vaší další firmy, nebo jednoduše všichni vaši zaměstnanci pracují formou home office, takže nepotřebují místo, kam budou chodit každý den do práce.

Ale problém je, že pro komunikaci s úřady potřebujete mít adresu sídla, které bude považováno za sídlo vaší firmy. S tím vám ale mohou pomoci různé firmy, které nabízí virtuální pronájmy. Při takovém virtuálním pronájmu získáte adresu firmy, kterou můžete uvádět všude, kam bude potřeba uvést adresu sídla vaší firmy.

ostrava

Pronájem bude ale pouze virtuální. Obvykle na takovém místě máte zřízenou poštovní schránku, kam vám chodí pošta. Sekretářky, které v takových sídlech pracují vaši poštu převezmou, informují vás o došlé poště a také vám ji v případě potřeby naskenují.

Pokud to budova umožňuje, bývá taky k dispozici zasedací místnost, kde můžete jednat s obchodními partnery nebo úřady. Je to dobré zejména pro jednání s finančním úřadem, protože ten obvykle trvá na tom, aby sídlo vaší firmy bylo skutečné, a nejenom virtuální. Agentura kancelář29 vám nabízí sídlo společnosti Ostrava. K dispozici dostanete prestižní adresu v jednom z největších měst České republiky za měsíční nájem, který se pohybuje v řádu jen několika stovek korun.