Ergoterapie s Ergo bally od Libelly


Má vaše maminka nebo tatínek po úrazu, onemocnění, nebo vlivem stárnutí problémy v běžných denních činnostech? Nedokážou sevřít tužku, aby napsali vzkaz, mají problémy s uchopením příboru, aby se sami najedli, protože přišli o veškerou sílu v rukou? Nevíte jak jim pomoci, aby se jim pokud možno ještě navrátil jejich soběstačný život a nemuseli odejít do pečovatelského domu? S pomocí kompenzačních pomůcek je v dnešní době umožněn návrat k soběstačnému životu mnoha lidem, u kterých by to v minulosti již možné nebylo.

Ergo bally

Právě motorika rukou je jednou z těch, která se vhodným nácvikem a s odpovídající pomůckou může značně zlepšit a osoby s těmito problémy navrátit do stavu, kdy se obejdou ve valné většině běžných úkonů bez cizí dopomoci. Jejich zlepšená soběstačnost jim navíc zdvihá jejich oslabené sebevědomí a pohání je ve snaze rehabilitovat, čímž se viditelné výsledky dostavují mnohem rychleji, než u osob, které propadli skepsi a rehabilitace odmítají. Jednou z účinných metod je ergoterapie, která pomáhá k obnově postižených funkcí. Touto speciální terapií se zabývají ergoterapeutky a ke své práci používají různé pomůcky. Mezi jedny z nejoblíbenějších ergoterapeutických pomůcek Libelladesign patří míčky Ergo bally od Libelly.

Postižení

Barevné, pružné a přitom pevné míčky na rozdíl od všech běžných míčků mají velice zajímavou strukturu podobnou mořské houbě a jsou omyvatelné, takže se výborně udržují v požadovaném hygienickém standardu. Díky netradiční struktuře se do tohoto míčku dá zapíchnout tužka, příbor, nebo zubní kartáček a jejich úchop je pro každého náhle snazší a dobře proveditelný. Díky zabudovaným magnetům je cvičení s těmito míčky v rukách velice účinné, protože nutí překonávat sílu přitahování a odpuzování míčků od sebe.S míčky ovšem nemusí pracovat jen odborný personál, je možné je pořídit si běžně domů a trénovat v domácím prostředí bez nutnosti dojíždění na odborné terapie.