Dostatek peněz


Myslíte si, že dnešní peníze hýbou světem. A abych se vám přiznala, tak já si tohle opravdu myslím. Podle mého názoru tohle je pravda, protože v poslední době všichni lidé mluví jenom o penězích, ale já se tomu nedivím, protože v poslední době se opravdu všechno zdražuje. Inflace je také opravdu hodně nehorázně vysoká. A podle mého názoru by opravdu nebylo na škodu, kdyby třeba také lidé si našli nějakou brigádu, jenomže chápu, že brigád je také málo.

Když je peněz málo, je to škoda.

Například u nás ve městě už není žádná brigáda. Bylo jich tady opravdu hodně, akorát jsou všechny zabrané, že už ani obchody nikoho nenabírají. Dávali také v zaměstnání přednost dokonce invalidním důchodcům a starobním důchodcům. Takže je to skvělé, protože vlastně i důchodci si chtějí přivydělat nějaké peníze. A já si myslím, že i dnešní důchodci na tom nejsou tak extra dobře, jako třeba zaměstnaní lidé. Nyní také je docela takové zajímavé, že mnoho lidí si také stěžuje na to, že mají opravdu nízké platy. Já sice chápu, že různé platy mohou být opravdu hodně nízké, ale já sama mám takový průměrný plat. A tak jsem se dozvěděla od svých známých, že i oni. Ale řeknu vám, že já si ani nestěžuji.

Mít peníze je super.

Já jsem se svým platem opravdu hodnÄ› spokojená a myslím si, že i kdyby lidé tÅ™eba více zapracovali na sobÄ› a spokojili by se i s málem a nebo by také tÅ™eba omezili své koníÄky, tak by tÅ™eba také se svým nižším platem byli spokojení. Protože mÄ› zaráží, že lidé, kteří si stěžují na opravdu nízký plat, že s tím nemohou vyjít a že žijí z ruky do huby, tak si stále kupují alkohol nebo cigarety a nebo je také kolikrát vidím sedÄ›t v hospodÄ› klidnÄ› i pÄ›t hodin. Já tam vždycky jdu jednou za mÄ›síc se spolužaÄkami ze základní Å¡koly, kdy si dáváme sraz. Je to jednou mÄ›síÄnÄ›, ale co vím, tak mnoho lidí tam tÅ™eba chodí každý víkend a utratí tam klidnÄ› i tisíce korun. Takže jsem si Å™ekla, že když lidé mají na rozhazování na alkohol a cigarety, tak samozÅ™ejmÄ› také by mÄ›li mít peníze na jídlo a na domácnost.