Co s vámi udělá poškozený elektrický spotřebič


Elektro revize v Praze, máme tím na mysli revizi elektrických spotřebičů ve firmách a domácnostech, může upozornit na nedostatky, které ohrožují lidský život. Může se dokonce jednat o zcela nové výrobky, kde zdánlivě žádné nebezpečí nehrozí, a tak se nenechávejte ukolébat touto falešnou jistotou, a vsaďte raději na jistotu hmatatelnou, a sice prověření strojů, přístrojů, nářadí, elektroniky a kuchyňských spotřebičů elektrikářem. Co může elektrikář odhalit, a čím vám může být prospěšný?

úraz elektrickým proudem

Vypínač – ve filmu „Jen ho nechte, ať se bojí“ z roku 1977 popisuje Luděk Sobota situaci velmi nepříjemnou, která mu způsobila stresový šok – sáhl si mokrou rukou na vypínač stropního osvětlení a zasáhl jej elektrický proud. Ne vždy to ale dopadne tak dobře, jako ve filmu, porouchaný vypínač vás může i usmrtit.

Poškozený a povolený kryt – když se uvolní či poškodí kryt, který brání přístupu rukou do elektrického zařízení, může to mít opět fatální následky. Někdy si této závady prostě nevšimnete, přehlédnete ji a při kontaktu se spotřebičem se vám tato chvíle stane osudnou.

elektrická zástrčka

Přívodní šňůra – poškodit přívodní kabel u spotřebiče lze velice snadno. Stačí k tomu někde jej skřípnout, naříznout nedopatřením nožem, škrabkou na brambory, struhadlem, brusným kotoučem nebo pilkou, propálit rozpálenou varnou deskou či plotýnkou nebo plamenem plynového hořáku, a máte problém. Elektrikář dokáže odhalit i tyto jevy, i když si mnohých z nich můžete včas všimnout sami a zabránit tak neštěstí.

Elektromotor – stalo se vám někdy, že jste zapnuli elektrický drtič ořechů nebo mixér a v přístroji se pak zakouřilo nebo vyšlehl plamen? Přetížený elektromotor nebo závada na vinutí cívek může způsobit tyto jevy, a vám hrozí zejména rozšíření požáru na další předměty v domácnosti. Když se mixér nachází na stole v blízkosti rolety, závěsu či záclony, oheň přeskočí na tyto materiály a velmi rychle se rozšíří po celém bytě. A nemáte-li po ruce práškový hasicí přístroj, můžete se dostat do velmi svízelné situace.