Práce s webovými stránkami


Někdy je potřeba, aby někdo měl webové stránky. Někdo potřebuje webové stránky jenom tak pro radost a někdo potřebuje různé webové stránky, aby ho to reprezentovalo. Reprezentativní webové stránky umí udělat pouze ten, kdo se v tom vyzná a kdo je profesionál. Mnoho lidí si ale myslí, že i když se v tomhle nevyznají, tak předpokládají, že jsou profesionálové anebo že to bude úplně všechno jednoduše udělané, že to bude jednoduché. Ovšem ale opak bývá většinou pravdou. Já jsem si také dříve vždycky myslela, že o počítačích toho vím dost. Jenomže potom, když dojde na lámání chleba, tak si uvědomím, že mám opravdu veliké mezery, že mám veliké mezery ve vzdělávání se v počítači a podobně.

Někdo potřebuje kvalitní webové stránky.

Proto jsem řekla, že je opravdu strašné, že bych se už také konečně měla naučit pořádně zacházet s počítačem. Stále už dva roky se chystám, že si udělám nějaký dvouměsíční intenzivní kurz na počítače. Chtěla jsem se naučit lépe počítače, abych potom třeba také mohla někoho doučovat. Dozvěděla jsem se, že právě vyučovací kurzy na počítače jsou stále oblíbené a také hodně vyhledávané. A mám malého syna. No věřte nebo ne, že i můj sedmiletý syn toho zvládá snad úplně stejně na počítači, jako toho zvládám já. Opravdu! A to jsem si myslela, že jsem docela pokročilá, ale jak se ukázalo, tak nejsem.

S webem zacházejte opatrně.

Chtěla jsem se také naučit dělat webové stránky, proto jsem řekla partnerovi, jestli třeba nezná někoho šikovného nebo nějaký kurz, kde se právě tohle učí. A i když to možná ani potřebovat nikdy nebudu, ale chtěla jsem umět něco, co vlastně neumí jenom tak někdo a na co musí být člověk kvalifikovaný. A proč bych zrovna nemohla zkusit navrhovat webové stránky nebo být třeba redaktor v nějakém časopise? I tohle je možné, jednoznačně člověk nikdy neví, kde nakonec skončí anebo co ho bude bavit. A věřte, že někteří lidé mají opravdu velký rozhled.