Montáž nábytku svěřte raději stěhovákům


Víte o tom, že když si koupíte nábytek ve formě stavebnice, že vám ji mohou pomoci sestavit stěhováci, a to i tehdy, když se nikam nestěhujete? Lidé, kteří této služby využívají, si uvědomují, čím jim tato služba přijde vhod.

Spadne to na vás – při montáži velkých dílů, například šatních skříní, se může přihodit nepříjemnost, že se uvolní některá z desek a spadne na zem. Stává se to většinou nezkušeným amatérům, kteří montují skříně poprvé, a teprve sbírají zkušenosti. Toto je možné například tehdy, jestliže některé desky špatně ukotvíte, anebo je položíte na nevhodné místo a do nevhodné polohy. U montáže skříní je pouze schematický návod, který naznačuje, jaké díly k sobě pasují, ale už vám neporadí, jak si je položit na zem, zda je opřít o zeď, zda je nechat někým přidržet atd.

moderní kuchyně

Chyba při montáži – schematické návody mohou být někdy nesrozumitelné a namalované tak, že snadno popletete některé z desek, provrtáte je vruty a pak zjistíte, že k sobě nepatří. Jakmile k tomu dojde, nábytek bude již nevratně poškozený, což je malér například u psacího stolu, kde otočíte horní desku stolu, anebo mezi sebou zaměníte desky boční u zásuvek. Na toto si profesionálové dávají pozor a hlavně jim práci usnadňují právě zkušenosti.

nábytek v předsíni

Příliš velké sousto – pro některé z vás může být svépomocná montáž nábytku příliš velkou zátěží po psychické, ale hlavně po fyzické stránce. Jestliže nejste zvyklí na podobné práce a vaše sedavé zaměstnání vám nedovoluje mít patřičnou fyzickou kondici, může vám tato nárazová fyzická námaha ublížit. Například v situaci, kdy jste si objednali kompletní nábytkovou sestavu do celého bytu – do obýváku, do ložnice, pracovny a dětského pokoje.

Kuchyňské linky a vestavěné skříně – stěhovací firmy montují i tento nábytek, například pokud se stěhujete nebo jej potřebujete přemístit do jiného patra ve dvougeneračním domě.