Když na úklid po rekonstrukci již nezbývají síly


Rekonstrukce rodinného domu může mít rozdílný charakter. Záleží na tom, zda se jedná o práci, kterou zvládnete sami, pouze s občasnou řemeslnickou výpomocí, anebo zda ji předáte jako komplexní zakázku jedné či několika firmám. Rekonstrukce prováděné svépomocí mohou mít tak náročný průběh, že se nejen zapotíte, ale budete zralí na lázeňský pobyt a důkladnou rehabilitaci s masážemi a bahenními zábaly.

Může se vám stát, že na úklid po rekonstrukci v Praze https://modryzralok.cz/uklid-po-rekonstrukci-a-stavbe/ již nebudete mít ani čas, ani sílu a ani náladu. Tehdy se vyplatí svěřit jej profesionální firmě, která vám tím vytrhne pomyslný trn z paty. A až odjedete do lázní a předáte firmě klíče od domu, vzpomeňte si na to, co by vás tu mohlo potkat:

úklidové práce

Všudypřítomný bílý prach – že je prach běžnou součástí každodenního života, postřehnete například tehdy, prosvítá-li Slunce skrze balkonové dveře a pozorujete odlesk světla v úzkém pruhu, který odhalí mihotání prachových částic v obytném prostoru. To ale zdaleka nic není proti stavebnímu prachu z broušení sádrokartonového či jiného akrylátového tmelu. Ten se usadí i na stropě a dostat je odsud, na to už potřebujete nejen potřebnou techniku a metody, ale i pevné nervy.

bytový dům

Zbytky malty, tmelů a lepidel – když někde uvízne kousek lepidla na dlaždičky, tu a tam ukápne spárovací hmota, silikonový tmel a další stavební hmoty, musí se odstranit co nejdříve, ale ne vždy se tomu věnuje pozornost, a tak tato práce pak zbývá na úklidové firmě.

Zašpiněné okenní tabule a rámy – toto také bývá náročná činnost a někdy i nebezpečná, pokud se myjí okna ve vyšších patrech. V panelovém domě jde dokonce o život, například při úklidu po rekonstrukci bytu v desátém patře stačí jediný nešikovný pohyb, a jak to dopadne, o tom se někteří lidé pak dozví z černé kroniky. Kromě okenních tabulí tu bývají i velmi zaprášené a zašpiněné okenní rámy a parapety, s tím také musíte počítat.