Káva, která vás osvěží


Ledová káva je klasika, ale receptů na ledové kávové nápoje je neskutečné množství. Podíváme se na recepty na některé z nich, které potěší vaše chuťové buňky, a ještě vás osvěží.

Vietnamská ledová káva

Vietnamská ledová káva je velmi silná, sladká a velmi jednoduchá na přípravu. Stačí vám k němu jakýkoliv kávovar a pár ingrediencí. Budete potřebovat tři polévkové lžíce kvalitní pražené kávy, nejlépe vietnamské. K tomu asi čtvrt litru vody, půl šálku ledu a dvě lžíce kondenzovaného mléka. Kávu si připravte pomocí překapávače nebo kávovaru, jak jste zvyklí. Kávu přidejte rovnou k ledu, a nakonec přidejte kondenzované mléko. Pokud chcete kávu sladší, přidejte ho více. Výsledný nápoj je krémový a lahodný.

zrnka

Espresso smoothie

Studené a kofeinové, to je kávové smoothie. Je skvělé především ráno, protože vám dodá spoustu energie, kterou potřebujete. Budete potřebovat hlavně výkonný mixér a poté ingredience. Čtvrt litru mléka, jeden banán, půl hrníčku řeckého jogurtu, jedno espresso, jednu lžičku kakaa, jeden šálek ledu, trochu medu a skořici dle chuti. Všechny ingredience vložíme do mixéru a promícháme do lahodného smoothie. V případě, že nemáte rádi banány, můžete zvolit ovoce dle své libosti, ovšem tady se jedná o kombinaci, která nezklame. Smoothie si můžete připravit ke konzumaci i den předem.

káva

Eiskaffee

Eiskaffee je ledová káva, která pochází z Německa. Je to sladká bomba, kterou si vychutnáte, jako oblíbený dezert. Budete potřebovat dva panáky espressa, tři kopečky vanilkové zmrzliny, šlehačku, čokoládový sirup a případně čokoládovou posypku. Do vysoké sklenice dáte tři kopečky zmrzliny a na ni nalijete vychlazenou kávu. Nahoru poté přijde šlehačka, buď hotová, nebo si můžete ušlehat svou čerstvou. Nahoru dejte čokoládový sirup, a ještě přidejte lahodnou čokoládovou posypku. Doporučujeme konzumovat lžičkou.